Idealne dodatki i dekoracje do pokoju nastolatki

0
Idealne dodatki i dekoracje do pokoju nastolatki
fotolia.com, 201315644 | Autor: Photographee.eu

Pokoje dla nastolatek coraz rzadziej przypominają chaos i przestają być wyrazem młodzieńczego buntu. Wręcz przeciwnie – za sprawą odpowiednich dodatków i dekoracji, stają się estetycznymi i przyjemnymi przestrzeniami. Które z dodatków i elementów dekoracyjnych są warte uwagi?

Telewizor 8K Ultra HD – coś, na co warto czekać!

0
Telewizor 8K Ultra HD – coś, na co warto czekać!

Trzeba przyznać, że Samsung nie czeka z wdrażaniem nowości. Wprawdzie telewizory 8K Ultra HD były już pokazywane jako prototypy i ciekawostki technologiczne, ale to właśnie koreański producent jako pierwszy zaproponował szerszą ofertę rynkową tego typu odbiorników. Czym w takim razie charakteryzują się niniejsze urządzenia?

Obrazy retro, które warto powiesić w salonie

0
Obrazy retro, które warto powiesić w salonie

Obrazy retro do salonu to idealna opcja dla tych, którzy cenią sobie niesztampowe dekoracje wnętrz. Za pomocą takiego dodatku możemy nadać aranżacji „tego czegoś”. Stanie się ona dopracowana, a jednocześnie niebanalna. Ozdoby w dawnym stylu wspaniale prezentują się w wnętrzach pałacowych i eleganckich, ale nie tylko. To genialne przełamanie nowoczesnych, prostych i stonowanych wystrojów. Szeroki wybór sprawia, że bez trudu znajdziemy interesujący obraz. Co jest aktualnie na czasie?

Kominek elektryczny do domu

0
Kominek elektryczny do domu

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kominków. Możemy klasyfikować je zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu. Bardzo często kominek pełni funkcję dekoracyjną, dumnie stojąc w salonie. Oczywiście ogromne znaczenie ma tu jego wygląd, jednak nie możemy zapomnieć również o jego parametrach, a instalację zawsze należy powierzyć doświadczonemu instalatorowi.

Kominek w domu to nie tylko ozdoba, ale też dodatkowe źródło ciepła. Zazwyczaj kominki kojarzą się nam z domami jednorodzinnymi, jednak wraz z rozwojem techniki, w ofercie wielu producentów pojawiły się np. kominki elektryczne. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się nawet w niewielkich mieszkaniach w bloku. Nie wymagają też aż tak zaawansowanych przygotowań, czy specjalnego montażu jak kominki tradycyjne, co jest ogromnym udogodnieniem. Dla wielu montaż kominka elektrycznego to jedynie z dostępnych rozwiązań.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając kominek elektryczny do domu?

Przede wszystkim niezwykle ważne są materiały, z jakich kominek został wykonany. Tu wybór jest ogromny, a jakość wykonania w głównej mierze zależy od zasobności naszego portfela. Nieocenionym źródłem informacji podczas wyboru najlepszego kominka elektrycznego do domu jest Internet, gdzie na wielu stronach (np. https://sklep.komo.pl/kominki-elektryczne) znajdziemy praktyczne informacje, na co zwracać uwagę podczas zakupów.

Największą zaletą kominków elektrycznych jest ich niezwykle prosta instalacja. W odróżnieniu od tradycyjnych kominków, te elektryczne potrzebują zdecydowanie mniej miejsca, są też niezwykle proste w użytkowaniu, bo urządzenie wystarczy podłączyć do gniazdka elektrycznego. Ponadto, kominki elektryczne, podobnie jak i te tradycyjne, wytwarzają ciepło, wykazując maksymalną moc grzewczą w granicach 2 kW. Z kolei w ciepłe dni możemy zrezygnować z funkcji generowania ciepła, czego nie możemy zrobić w kominkach standardowych. Najnowocześniejsze kominki elektryczne są też energooszczędne, przez co są po prostu ekonomiczne w utrzymaniu. Mając kominem elektryczny, nie musimy się też zaopatrywać w specjalny opał, co jest ogromną wygodą.

Mieszkaniowe stacje pomiaru ciepła – kto może z nich korzystać? Zalety i korzyści dla mieszkańców

0
Mieszkaniowe stacje pomiaru ciepła – kto może z nich korzystać? Zalety i korzyści dla mieszkańców

Indywidualne Stacje Mieszkaniowe powstały w wyniku licznych prac inżynierów i specjalistów. To doskonałe rozwiązanie dla mieszkańców bloków , a także możliwe do instalacji w lokalach użytkowych. Mieszkaniowe stacje pomiaru ciepła są nowoczesnym systemem grzewczym, który zapewnia użytkownikom sprawną kontrolę nad sposobem korzystania z ciepła. Dodatkowo stacje znacząco ograniczają koszty ogrzewania przez cały rok. Głównie doceniane są za wysoką higienę, bezpieczeństwo, ekonomikę oraz komfort. Pozwalają użytkownikom pozbyć się zmartwień związanym z ogrzewaniem oraz korzystaniem z ciepłej wody. To niezawodny i wysokiej technologii wynalazek, który odmienił życie wielu osób.

Jak działają stacje pomiaru ciepła?

Stacje pomiaru ciepła najczęściej instalowane są w mieszkaniach. Służą przede wszystkim do przygotowania ciepłej wody użytkowej i rozdziału ciepła w mieszkaniu. Zostały wprowadzone na rynek, dzięki połączeniu korzyści instalacji centralnego ogrzewania z decentralnym przygotowywaniem ciepłej wody. Mieszkaniowe stacje pomiaru ciepła montowane są w jednym lokalu i zasilane przez dwuprzewodową sieć wewnętrzną z niskotemperaturowego źródła ciepła. System może działać za pomocą doprowadzenia węzła ciepłowniczego, dostępu do kotłowni gazowej lub olejowej, a także korzystając z odnawialnych źródeł energii.

Stacje pomiaru ciepła mają bardzo wiele zalet i są nie do zastąpienia, przede wszystkim cenione są za eliminacje przygotowania ciepłej wody. Woda nie musi być ogrzewana i gromadzona, dzięki temu obniżają się znacząco koszta jej dostawy. Przygotowywana jest w chwili zapotrzebowania, dlatego też zawsze mamy pewność, że jest świeża i czysta. Higienę dodatkowo gwarantuje atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny.

Mieszkaniowa stacja indywidualna optymalizuje jednorazowe koszty inwestycyjne w połączeniu z cyklicznymi wydatkami eksploatacyjnymi wynikającymi z tradycyjnych rozwiązań. System działania stacji jest przejrzysty i umożliwia stałą kontrolę rozliczania ciepła. Oblicza sumę zużytej energii cieplnej dla każdego mieszkańca podłączonego do systemu. Dodatkowo regulować go można indywidualnie wykorzystując do tego celu elektroniczny tygodniowy programator.

Zalety i korzyści dla osób korzystających z indywidualnych stacji mieszkaniowych

Pierwszą zaletą jest higiena, która w obecnych czasach jest bardzo ważna.  W tradycyjnych instalacjach wielokrotnie zdarzają się zakażenia wody lub obecne są w niej groźne bakterie. Posiadając indywidualną stacje mieszkaniową tego typu przypadki od razu możemy wykluczyć. Mieszkaniowe stacje pomiaru ciepła mają nowoczesny wymiennik ciepła oraz orurowanie wykonane ze stali szlachetnej, która zapewnia bardzo wysoki poziom higieny. Specjalny system przygotowuje ciepłą wodę w szybkim czasie i tylko w razie zapotrzebowania. Woda nie musi wypełniać rur przez długi okres, dzięki temu nie jest narażona na dostanie się szkodliwych zanieczyszczeń.

Każdy użytkownik szybko nauczy się obsługi stacji, ponieważ jest ona intuicyjna i możliwa do sterowania w elektroniczny sposób. Stacje pozwalają za pomocą jednego urządzenia zapewnić centralne ogrzewanie oraz przygotować ciepłą wodę. Oprócz tego korzystać z niej można przez cały rok niezależnie od sezonu grzewczego.

Pojedynczy lokal ma własny i niezależny system ogrzewania, licznik zużycia ciepła oraz możliwość indywidualnego rozliczania kosztów. Jednorazowy wydatek na urządzenie bardzo szybko się zwraca i jest naprawdę opłacalny. Jesteś zainteresowany indywidualną stacją pomiaru ciepła? Dowiedz się więcej na jej temat na thermic i podejmij swoją decyzję.

Kabina prysznicowa i jej kształt

0
Kabina prysznicowa i jej kształt

Dekoratorzy i aranżatorzy wnętrz z każdym rokiem mają coraz więcej zleceń, a klienci z każdym sezonem stają się coraz bardziej wymagający. Nie można ukrywać, że stan majątkowy większości Polaków poprawił się od kilkunastu lat i teraz możemy pozwolić sobie na lepszej jakości wyposażenie, które jest droższe, jednak oferuje więcej funkcjonalności.

Jednym z elementów, który może budzić wiele wątpliwości podczas zakupów, jest m.in. kabina prysznicowa. Jak dobrać odpowiedni model, by pasował on do reszty łazienki i nie rzucał się w oczy? Wspólnie szukajmy rozwiązania, które będzie satysfakcjonujące dla wszystkich interesantów.

Kwadrat coraz bardziej popularny

Półokrągła kabina prysznicowa to niemal klasyk, który powinien każdy z nas doskonale znać. Jeszcze kilka lat temu, ciężko było znaleźć model o innym kształcie, a jeśli sklep posiadał nawet podobne rozwiązania, to były one w niezwykle wysokich cenach, ponieważ odchodziły od normy, były nieregularne i trudno dostępne. Obecnie kabina prysznicowa o takim kształcie jest jedną z najbardziej popularnych, ponieważ producenci zorientowali się, że jest to niezwykle elegancki kształt, który często bywa dużo lepszym rozwiązaniem, niż popularne półkole, które potrafi zajmować dużą ilość miejsca – a przecież łazienki w blokach nie należą do dużych, więc domownicy szukają za wszelką cenę możliwości, które pozwolą im zaoszczędzić nawet kilka centymetrów.

Nowoczesne kabiny prysznicowe i ich nieregularne kształty

Zawsze jest tak, że jeśli pojawia się produkt odbiegający od normy i standardów, zaczynamy nazywać go nowoczesnym. Jest to w pewnym sensie zabezpieczenie na sytuację, w której dany produkt się nie przyjmie i klienci po prostu nie będą zadowoleni – zawsze można powiedzieć, że nie rozumieją oni tego stylu i dlatego nie dociera on do nich w taki sposób, w jaki powinien.

Świetnym przykładem może być kabina prysznicowa o kształcie muszli ślimaka – oczywiście, jeśli patrzymy na nią z góry. Wiele osób zapyta, czemu ma służyć taka forma i czy charakteryzuje się ona jakąkolwiek funkcjonalnością. Z przyjemnością odpowiemy na to jednym słowem – nie. Więc po co produkować, projektować i inwestować w taki projekt? Ponieważ jest to model zaskakujący, a osoby szukające prestiżowego wyposażenia do swojego domu, są w stanie wybierać tego typu asortyment, byle wyróżnić się na tle swoich znajomych, rodziny lub przyjaciół.

Taki przykładów możemy podawać wiele, jednak warto pamiętać, że kabina prysznicowa to jeden z podstawowych elementów łazienki, więc niezależnie jaki będzie posiadać kształt, powinna być świetnej jakości!

Odetchnij świeżym powietrzem i zamieszkaj w luksusowej rezydencji pod Warszawą

0
Odetchnij świeżym powietrzem i zamieszkaj w luksusowej rezydencji pod Warszawą

Mieszkanie w centrum miasta wprawdzie oferuje nam znaczne korzyści, lecz pod wieloma względami nie może się równać z własną rezydencją zlokalizowaną na przedmieściach. Główną zaletą jest możliwość odetchnięcia od miejskiego zgiełku, będzie to ucieczka od szybkiego tempa życia – z którym spotkamy się żyjąc w centrum miasta.

Dlaczego świeże powietrze oraz kontakt z naturą jest tak ważny?

Mieszkając w osiedlu pod Warszawą ciężko jest nie zauważyć obecności czystszego powietrza. Nie spotkamy się tutaj z zapachem spalin, dużej ilości zanieczyszczeń, zjawisko smogu szybko stanie się nam obce. Zapewni nam to nie tylko komfort, lecz korzystnie wpływa na zdrowie. Wdychanie czystego powietrza zmniejsza ryzyko zachorowań na nowotwory, możliwość wystąpienia chorób układu krążenia oraz krążenia będzie minimalna. Zamiast tego odczujemy pozytywny skutek w postaci większej ilości sił witalnych. Obecność czystego powietrza będzie możliwa nie tylko poprzez mniejszą ilość pojazdów mechanicznych, ale również dzięki otaczającej osiedle naturze. Mieszkając w centrum mamy dostęp wyłącznie do ograniczonych obszarów z parkami – z których i tak słyszymy ruch uliczny. Przykładowo osiedle Ventana pod Warszawą jest w pełni otoczone przyrodą (po dokładne zapoznanie się z okolicą warto odwiedzić link: http://www.ventana.pl/osiedle/).

Przyroda pozwoli nam zmniejszyć poziom stresu, zapomnieć o problemach oraz wyciszyć się. Kontakt z naturą w szczególności jest ważny, jeżeli wychowujemy dzieci. Obcowanie z przyrodą będzie pozytywną odmianą przy natłoku z technologią oraz mediami, z którymi najmłodsi mają ogromną styczność.

Zaletą mieszkania w luksusowej rezydencji niedaleko centrum jest również cisza. Nie usłyszymy dźwięku silników spalinowych, klaksonów, ciągłych robót budowlanych – mających miejsce w miastach. Zamiast tego doświadczymy szumu drzew, pozdrowień sąsiadów, czy świerszczy w nocy. W cichej okolicy prawdopodobnie również trafimy na spokojnych oraz ustatkowanych sąsiadów. W efekcie możemy zapomnieć o imprezach za ścianą do późna lub dźwiękach remontów z samego rana. Wszyscy z otoczenia będą z pewnością szanować nasz spokój oraz komfort.

Podsumowując: mieszkanie w rezydencji pod Warszawą to cisza, spokój, czyste powietrze oraz obcowanie z naturą. W przypadku, jeżeli jest to dla nas atrakcyjna możliwość z pewnością warto poznać bliżej co oferują luksusowe domy w Walendowie. Po uzyskanie większej ilości informacji warto odwiedzić oficjalną stronę osiedla Ventana: http://www.ventana.pl/

Linie telekomunikacyjne

0
Linie telekomunikacyjne

Każdy z nas stara się znaleźć idealne dla siebie zajęcie i pracować w miejscu, w którym będzie się dobrze czuć i praca tam będzie bliższa przyjemności, niż męczarni. Niektóre prace są niestety bardzo niebezpieczne i muszą je wykonywać inżynierowie lub osoby specjalnie przeszkolone. Taką pracę mają na pewno osoby pracujące na wysokościach i mające dużo wspólnego z pracą przy prądzie.

Budowa linii telekomunikacyjnych jest dla osób pracujących przy tym zajęciu, jak każdy inny dzień i każda inna praca, czyli mówiąc wprost rutyną. Wykonują tą pracę ze spokojem, gdyż znają się na niej dobrze i mimo, że trzeba się w niej mocno koncentrować, to panowie radzą sobie z tą fuchą bardzo dobrze. Wiele razy w pracy, z racji że jej charakter jest bliski mojemu zajęciu, przyglądałem się tym nieustraszonym panom pracującym na wysokości i podziałem ich za odwagę. Praca na wysokich słupach i podpinanie linii telekomunikacyjnych, to ciężki orzech do zgryzienia szczególnie wtedy, gdy na dworze mocno pada, a pracę trzeba wykonać. Pracownik w robocie tego charakteru, musimy być mocno skupiony i nic nie może go rozproszyć. Upadek z wysokości kilkudziesięciu metrów może się bowiem zakończyć tragicznie, stąd praca panów montujących kable, czy linie wysokiego napięcia, jest z reguły taką, którą wykonuje się wolno i nikt nas podczas tego zajęcia nie pogania, co jest bardzo zrozumiałe i w pełni normalne.

Taka budowa linii od samego początku i podstaw, to z reguły kilka tygodni, lub miesięcy pracy. Trzeba zaczął bowiem od sprawdzenia, czy grunt w danym miejscu nadaje się do postawienia słupów, a w późniejszym czasie podpięcia tam linii komunikacyjnych i zrobienia próby, czy wszystko działa. W każdym z większych miast cały czas powstaje coraz więcej nowych osiedli i blokowisk, dlatego panowie pracujący na wysokości i budujące linie telekomunikacyjne, mają ręce pełne pracy i praktycznie każdy dzień spędzają choćby w kilku procentach na wysokości, byśmy mieli dostęp do telefonów stacjonarnych i internetu.

Więcej o informacji budowie linii telekomunikacyjnych poszukaj na https://www.elektrospark.pl/oferta/uslugi-elektryczne/budowa-linii-telekomunikacyjnych

Oświetlamy salon – lampa wisząca czy tradycyjny żyrandol?

0
Oświetlamy salon - lampa wisząca czy tradycyjny żyrandol?

Przede wszystkim należy zacząć od zdefiniowania różnicy między obydwoma pojęciami. Lampa wisząca jest to zazwyczaj duża lampa z jednym źródłem światła, oświetlająca całe pomieszczenie, natomiast żyrandol to kilka źródeł światła połączonych w jedną spójną całość, która również oświetla wnętrze.

Farba na rdzę – czy to wystarczy?

0
Farba na rdzę – czy to wystarczy?

Korozja to naturalny proces destrukcji metalu. Na skutek wpływu czynników zewnętrznych metalowe elementy zmieniają swój wygląd i tracą sukcesywnie swoje właściwości. Aby temu zapobiec, stosuje się farbę antykorozyjną, szczególnie kiedy zabezpieczamy powierzchnie mające bezpośredni kontakt z wodą lub też przedmioty z metalu znajdują się w środowisku o wysokim poziomie wilgotności. Czy jednak farba na rdzę to wystarczająca ochrona? Czy może ona skutecznie pomóc w spowolnieniu procesu niszczenia metalu?

Dlaczego metal ulega korozji?

Metale mają różny stopień twardości i wytrzymałości, wszystkie jednak są materiałami o dużej odporności na wpływ czynników zewnętrznych i na uszkodzenia mechaniczne. Metalowe przedmioty nie są jednak niezniszczalnymi, naturalnie wraz z upływem czasu niszczeją.

Metal ulega utlenianiu na skutek kontaktu z wodą i wilgocią. Na ich powierzchni pojawia się warstwa wodorotlenków i tlenków metali. Jest to proces, który nazywamy korozją. Kontakt z tlenem i wodą dla metalu oznacza sukcesywne „umieranie”, całkowita jego destrukcja jest kwestią czasu. Farba na rdzę spowalnia ten proces, pozwala zabezpieczyć metalowe powierzchnie przed wodą i wilgocią. To powoduje, że przedmioty i konstrukcje zachowują swoją trwałość i nie tracą swoich właściwości fizycznych.

Farba na rdzę – jak stosować?

Farba na rdzę przeznaczona jest do aplikacji na metalowe powierzchnie w celu skutecznego zahamowania procesu korozji. Przed jej nałożeniem konieczne jest jednak odpowiednie przygotowanie podłoża – zawsze farbę nakładamy na oczyszczone elementy metalowe. Najpierw usuwamy wszystkie luźne zanieczyszczenia i niezwiązanych z podłożem warstw farby. Dobrze sprawdzi się szpachelka lub druciana szczotka. Jeżeli już pojawia się na metalu rdza, trzeba również ją usunąć. Skuteczne może okazać się ścieranie lub dłutowanie w zależności od stopnia korozji. Zanim farba na rdzę pojawi się na metalowej powierzchni, musimy ją jeszcze odtłuścić z wykorzystaniem np. specjalnego rozpuszczalnika.

Kolejny krok to mycie powierzchni wodą, pozostawienie jej do całkowitego wyschnięcia i nadanie jej szorstkości, wykorzystując do tego papier ścierny. Dopiero teraz możemy rozpocząć aplikację farby.

Profesjonalne środki – jak wybrać dobrze?

Farba na rdzę występuje w wielu wariantach, do wyboru mamy farby różnych producentów i o różnych składach. Ważne jest, aby cechowały się dobrą przyczepnością i miały w składzie wysokiej jakości pigmenty antykorozyjne. Dobra farba na rdzę zapewnia długoletnią żywotność i skuteczną ochronę przed wpływem niekorzystnych warunków pogodowych. Powinna także być przyjazna dla zdrowia człowieka i środowiska naturalnego, a zatem zwróć uwagę na zawartość substancji lotnych. Przykładem takiej farby jest Elastometal dostępny w sklepie internetowym Noxan. Oprócz wyżej wymienionych właściwości przypisuje się jej bardzo dobrą ochronę przed łuszczeniem i pękaniem – jest wysoko elastyczną farbą. Podczas aplikacji nie powstają zacieki, doskonale kryje i świetnie sprawdza się przy grubych warstwach. Ponadto charakteryzuje się właściwościami uszczelniającymi – powstała powłoka nie przepuszcza wody i powietrza.

Tego typu farby jak Elastometal nakłada się na przygotowane wcześniej podłoże (według wyżej wymienionych wskazówek), ale też na dobrze przylegające powłoki malarskie. Warto jest zwrócić uwagę na tę cechę farby, ponieważ bardzo często usunięcie starych malarskich powłok jest niemożliwe lub bardzo trudne. Dobra farba na rdzę to bez wątpienia wystarczająca ochrona przed korozją. Trzeba jednak pamiętać o jej odpowiedniej aplikacji, a także zwracać uwagę na skład przy jej wyborze. Przykładowo Elastometal jest farbą jednoskładnikową i przed jej nałożeniem nie ma konieczności gruntowania. To ważne, aby aplikacja farby była łatwa i nie przysparzała dodatkowych kłopotów.

ZOBACZ TEŻ