Odkurzacz piorący – jak wybrać dobry sprzęt?

0
Odkurzacz piorący - czym się różni od tradycyjnego?

Odkurzacz piorący przyda się w każdym domu, w którym znajduje się spora ilość różnego rodzaju dywanów. Jest to urządzenie, które umożliwia nam ich szybkie, samodzielne pranie, które możemy wykonać w domowym zaciszu. Nie musimy wtedy zatrudniać firmy sprzątającej.

Odkurzacz piorący skutecznie wciąga kurz oraz wszelkie zanieczyszczenia. Z jego pomocą możemy wyczyścić nie tylko dywany, ale też fotele, krzesła, kanapy, a nawet tapicerkę w samochodzie. Po upraniu dane powierzchnie są pozbawione roztoczy, co jest ważną informacją dla osób borykających się z alergią.

Jak działa odkurzacz piorący?

W podstawowym modelu odkurzacza piorącego znajdują się zazwyczaj dwa pojemniki, jeden służy do gromadzenia brudu od wyssanego powietrza. Z kolei w drugim znajduje się wodą, do której został dodany specjalny środek chemiczny, który jest przeznaczony do takiej czynności.

Aby uprać dywan należy najpierw na jego powierzchnię zaaplikować specjalny środek, którego zadaniem jest wytworzenie piany. Następnie musimy odczekać kilkanaście minut, dzięki temu wszelkie zanieczyszczenia będą łatwiej znikały. W następnym etapie poddajemy dywan działaniu odkurzacza, a dokładniej wody, która się w nim znajduję, pod ciśnieniem. Podczas tego procesu woda wnika głęboko w strukturę dywanu i skutecznie rozpuszcza brud, który zostaje odprowadzany do pierwszego pojemnika.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu odkurzacza piorącego?

Przed wyborem odpowiedniego modelu odkurzacza do prania, należy zastanowić się do czego ma on nam służyć. Najbardziej optymalną decyzją jest wybór urządzenia, który służy głównie do odkurzania. Aby stał się piorący, należy wymienić w nim kilka części.

Jeżeli nie bardzo widzimy się w roli majsterkowicza i wolimy kupić gotowe urządzenie, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego siłę ssania, moc oraz pojemność zbiorników. Równie ważny jest rodzaj filtrów, który jest zastosowany w urządzeniu oraz jego wyposażenie w akcesoria dodatkowe.

Pod uwagę warto wziąć również uniwersalność odkurzacza. Może opłaca się dopłacić i kupić urządzenie, które przyda się również do odkurzania. Na rynku są dostępne odkurzacze 2w1, za pomocą którego możemy pracować zarówno na sucho i mokro.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/odkurzacz-pioracy-na-co-zwrocic-uwage-przy-jego-zakupie/

Zakup rolet do nowoczesnego domu

0
Zakup rolet do nowoczesnego domu

Wybierając rolety do domu lub mieszkania, skup się na tym, aby były jednocześnie praktyczne i miały odpowiedni design. Dzięki temu po powieszeniu ich w oknach staną się ozdobą okien, a w razie potrzeby zapewnią ci komfort wynikający z ograniczenia nasłonecznienia oraz pozwolą cieszyć się prywatnością.

  1. Dlaczego warto pomyśleć o zakupie rolet?
  2. Najpopularniejsze rolety typu dzień i noc
  3. Gdzie zamówić rolety na wymiar?

Najlepszym wyborem są obecnie rolety dzień i noc, które pasują zarówno do mieszkań, jak i biur. Sprawdź, które modele warto zamówić i jaki typ rolet wybrać, aby zyskać dobrą jakość, a przy okazji uniknąć wysokich cen.

Dlaczego warto pomyśleć o zakupie rolet?

Jeżeli powiesisz w mieszkaniu lub miejscu pracy porządnie wykonane rolety, będziesz mógł łatwo stworzyć komfortową atmosferę. Producent oferujący rolety dzień noc stale ulepsza swoje produkty, dlatego zawsze masz dostęp do nowoczesnego designu i sprawdzonych technologii. W tego typu rozwiązaniach zastosowano pasy odpowiednio przygotowanego materiału, które są ułożone naprzemiennie. Dzięki temu – w zależności od twoich potrzeb i preferencji – możesz ustawić je tak, aby przepuszczały światło lub całkowicie blokowały promienie słoneczne.

Najpopularniejsze rolety typu dzień i noc

Od wielu lat klienci chętnie zamawiają takie modele jak roleta duo, która uważana jest za jedno z najlepszych rozwiązań zaprojektowanych w celu osłaniania okien. W tych roletach materiał składany jest podwójnie, a następnie zwijany o dolną listwę, po czym podciągany z powrotem do góry. To właśnie taka konstrukcja zapewnia możliwość regulowania przepływu światła. Z tego też wynika popularna nazwa roleta zebra, gdyż pasy zastosowane w tych wariantach nachodzą na siebie naprzemiennie. Klienci, którzy korzystają na co dzień z rolety dzień i noc zgodnie potwierdzają, że stanowią one świetne uzupełnienie wystroju wnętrz.

Gdzie zamówić rolety na wymiar?

Wysokiej jakości rolety bezinwazyjne, rolety w kasecie oraz pozostałe warianty zamówisz w sklepie https://www.domondo.pl/. Znajdziesz tu modele odpowiednie do łazienek, kuchni, jadalni, pokojów dziennych oraz sypialni. Każdy z produktów możesz dowolnie dopasować do swoich potrzeb. Dotyczy to między innymi typu montażu oraz koloru zastosowanego materiału. Przed złożeniem zamówienia upewnij się tylko, że prawidłowo zmierzyłeś wymiary okna. Pomoże ci w tym poradnik, który znajduje się na stronie sklepu z roletami. Znajdziesz tu również wskazówki, które znacznie ułatwią późniejszy montaż.

Systemy klimatyzacji i ich konserwacja – najważniejsze informacje

0
Systemy klimatyzacji

Rozwój technologii już od kilku dekad nabiera niesłychanego rozpędu. Nowe urządzenia i maszyny zaczynają nam towarzyszyć w miejscach, w których do tej pory nie były wykorzystywane oraz pozwalają pełnić funkcje do tej pory niewykonalne. Do takich należy choćby możliwość zmiany temperatury otoczenia – szczególnie chętnie wykorzystywana w miejscach zamieszkania, środkach transportu, miejscach publicznych czy miejscach pracy. Oprócz podnoszenia temperatury, coraz chętniej korzystamy także z systemów klimatyzacji, służących do jej regulacji w odwrotnym kierunku – obniżenia zgodnie z naszym aktualnym zapotrzebowaniem.  

Klimatyzacja – trendy i nowości

Klimatyzacja to jedna z najważniejszych zdobyczy współczesnej technologii. W wielu sytuacjach nie wyobrażamy sobie już możliwości funkcjonowania bez dostępu do strumienia chłodnego powietrza. Mowa przede wszystkim o podróżach samochodowych w okresie ciepłych miesięcy. Każdy z nas zna dobrze dyskomfort, jaki powoduje wejście do nadmiernie nagrzanego samochodu. Zarazem – w wielu sytuacjach nie sposób jego przegrzania uniknąć – szczególnie, gdy zatrzymujemy samochód na niezadaszonym parkingu lub innym otwartym terenie.

Wówczas, klimatyzacja jest jedynym rozwiązaniem pozwalającym nam na komfortowe korzystanie z samochodu. Zamiast ocierać krople potu spływające z czoła, możemy cieszyć się przyjemnymi i orzeźwiającymi podmuchami powietrza.

Obecnie jesteśmy skłonni instalować systemy klimatyzacji w kolejnych, dotąd nieeksplorowanych miejscach. Dzięki temu możemy zapewnić dogodne warunki w naszym miejscu zamieszkania, a także w sklepie, salonie fryzjerskim, banku i licznych innych.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że w ciągu ostatnich lat zauważalny są dwa wyraźne trendy, czyniące systemy klimatyzacji coraz bardziej atrakcyjnymi. Po pierwsze – widzimy wyraźny spadek cen zarówno samych urządzeń klimatyzacji, jak i kosztów ich instalacji, eksploatacji oraz serwisowania. Fakt ten docenią wszyscy posiadacze systemów klimatyzacji oraz osoby rozważające ich wybór, niezależnie czy mowa o osobach prywatnych, czy przedsiębiorcach pragnących wyposażyć swoje miejsce pracy. Dodatkowo, wśród obecnie dostępnych systemów znajdziemy te wyposażone w inteligentne rozwiązania (na przykład w sprężarkę inwerterową) pozwalające zredukować koszty klimatyzacji nawet o 30 procent.

Po drugie – zauważamy, że systemy klimatyzacji zaczynają pełnić kolejne, dodatkowe funkcje. Przykładowo – w klimatyzatorach przeznaczonych do domu (choć nie tylko w nich) mamy możliwość dodatkowego jonizowania cząsteczek obecnych w powietrzu, regulacji poziomu wilgotności powietrza, oczyszczania go z drobinek i kurzu oraz oddziaływania na inne, korzystne dla naszego zdrowia i komfortu sposoby.

Klimatyzacja na Śląsku – gdzie i u kogo?

Regionem w naszym kraju, w którym obserwujemy szczególny wzrost zainteresowania systemami klimatyzacji, jest oczywiście Śląsk. Mowa zarówno o Górnym, jak i Dolnym Śląsku. Powody tego wydają się dość oczywiste. W obu regionach zauważamy bowiem duży poziom wzrostu PKB, przekładający się także na siłę nabywczą obywateli i ich dobrobyt. W rezultacie – coraz więcej osób decyduje się, by swoje oszczędności zainwestować właśnie w system klimatyzacji.

W rezultacie, to właśnie na terenie Śląska, niezwykle dynamicznie rozwija się rynek dostawców systemów klimatyzacji. Mowa między innymi o takich miastach jak: Tychy, Zabrze, Jastrzębie-Zdrój, czy Katowice. Sytuacja ta wpływa korzystnie na ceny świadczonych usług i oferowanych urządzeń.

Pellet drzewny – ekologiczny i ekonomiczny

0
Pellet drzewny

Ogrzewanie pomieszczeń to temat niezwykle istotny i dość skomplikowany. Dotyczy to zarówno pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, fabrycznych jak i innych. W każdym przypadku – wykorzystywane przez nas paliwo opałowe powinno być nie tylko korzystne finansowo, ale także ekologiczne.

Pellet drzewny – najważniejsze informacje

Od sposobu wytwarzania energii cieplnej zależy kondycja naszego środowiska zarówno w skali globalnej, jak i regionalnej. Z tych powodów, coraz więcej osób poszukuje alternatywnych względem tradycyjnych sposobów wytwarzania ciepła. Do takich należy między innymi stosowanie pelletu drzewnego – paliwa opałowego powstałego ze sprasowanej biomasy – a dokładnie z trocin drzewnych.

Pellet ma formę stosunkowo drobnego granulatu, który powstaje w wyniku oddziaływania wysokiego ciśnienia. Pod jego wpływem, elementy biomasy przylegają ściśle do siebie, tworząc nieduże wałeczki, zazwyczaj długie na 2-3 centymetry oraz szerokie na 8 milimetrów. Co niezwykle ważne – pellet przeznaczony do wytwarzania energii cieplnej nie zawiera w swoim składzie żadnych substancji zlepiających, które miałyby utrzymywać granulat w stałej formie. Jest o tyle istotne, że dzięki temu pellet nie wytwarza niebezpiecznych dla zdrowia i szkodliwych dla środowiska substancji.

Główne parametry i cechy pelletu

Pellet to paliwo opałowe posiadające swoich wiernych „fanów”. Wiele osób uważa je za niezwykle skuteczne w wytwarzaniu ciepła, zwłaszcza po uwzględnieniu relatywnie niskich kosztów zakupu.

Głównym parametrem określającym przydatność danego paliwa jest jego wartość opałowa. W przypadku pelletu, wynosi ona zazwyczaj od 15 do nawet 18 MJ/kg. Poszczególne rodzaje pelletu mogą różnić się tym parametrem i tym samym nadawać się do zastosowania w ogrzewaniu gospodarstw domowych lub dużych budynków – na przykład fabryk.

Co równie ważne, plellet jest paliwem łatwym w użytkowaniu. Dzięki jego sypkiej konsystencji, nadaje się do stosowania w kotłach z automatycznym podajnikiem. W rezultacie – zaopatrywanie kotła w paliwo przestaje być uciążliwym obowiązkiem, gdyż z łatwością wykonuje go za nas maszyna.

Pellet drzewny stanowi dziś jedną z głównych konkurencji względem ekogroszku – innej formy paliwa cieplnego, również uważanego za ekologiczne.

Zakup pelletu – na co zwrócić uwagę

W pellet możesz zaopatrzyć się zarówno w stacjonarnych składach opałów, jak i u dostawców paliw działających w internecie. Najczęściej, kupowany jest pellet workowany, dość wygodny w transporcie oraz składowaniu. Jeden worek zawiera zazwyczaj 15 kilogramów surowca.

Warto podkreślić, że wielu dostawców paliw opałowych nie działa w sposób do końca uczciwy. Z tego powodu, na rynku znajdziemy wiele przykładów pelletu, który jest zanieczyszczony, lub produkowany jest z użyciem szkodliwych dodatków. Do takich należą najróżniejszego rodzaju lepiszcza, mające zagwarantować jego stałą konsystencję. Ponadto, w „podrabianym pellecie” znaleźć się może piasek, który stosuje się w celu zwiększenia jego objętości i wagi.

Aby „nie dać się zrobić w konia” nieuczciwym dostawcom, polecamy poddać pellet krótkiemu testowi. W tym celu należy przyjrzeć się dokładnie jego podstawowym parametrom – takim jak kolor i rozmiar. Granulki prawdziwego pelletu powinny się odznaczać jednolitą barwą i zbliżonym do siebie rozmiarem. Ponadto, pellet podrabiany wydziela nieco odmienną woń – zamiast zapachu sprasowanych trocin lub drewna, możemy poczuć zapach substancji sztucznych i chemikaliów. 

Jaka farba do malowania ścian i sufitów?

0
malarz

Jeżeli planujesz generalny remont mieszkania lub chcesz jedynie szybko odświeżyć wnętrza, musisz posiadać podstawową wiedzę na temat farb malarskich. Jeżeli nie masz pojęcia, po którą farbę sięgnąć podczas prac wykończeniowych, przeczytaj poniższy artykuł, z którego dowiesz się, jaka farba jest najlepsza do malowania ścian i sufitów.

Metamorfoza mieszkania w 24h – co można zmienić?

0
Metamorfoza mieszkania w 24h – co można zmienić?

Marzy Ci się metamorfoza mieszkania, ale na samą myśl o remoncie tracisz humor? Wcale nie musisz planować gruntownego remontu, aby odmienić wnętrze, w którym przebywasz na co dzień. Czasem wystarczy kilka kosmetycznych zmian, aby Twoje mieszkanie nabrało zupełnie nowego charakteru i zachęcało do tego, aby w nim przebywać. Zobacz, w jak prosty sposób możesz odmienić mieszkanie w 24h bez dużych nakładów finansowych i pomocy fachowców.

Siła tkwi w dekoracjach

Jeśli chcesz odmienić styl swojego salonu lub sypialni, to na sam początek zacznij od dekoracji. Jeśli te, które kupiłeś jakiś czas temu, już Ci się nie podobają, to z łatwością możesz wymienić je na inne. Dodatki odgrywają bardzo ważną rolę w każdym pomieszczeniu i z ich pomocą możesz odmienić całe mieszkanie. Wystarczy, że zastanowisz się nad nowym stylem poszczególnych pomieszczeń i dopasujesz dekoracje, które będą do niego pasować. Czasem wystarczy wymiana ram obrazów lub zmiana koloru dekoracji. W tym sezonie bardzo modne jest łączenie srebra ze złotem, a także kolor roku Pantone, który ma barwę głębokiego granatu.

Tekstylia

Do zmiany wyglądu mieszkania wcale nie musisz angażować całej ekipy remontowej. Wystarczy, że odwiedzisz sklep z tekstyliami i kupisz nowe koce, poduszki, zasłony i pokrowce. To właśnie te elementy nadają styl każdemu pomieszczeniu. Za pomocą faktur, wzorów i kolorów możesz bardzo szybko zmienić wygląd swojego salonu, a także nadać bardziej przytulny charakter swojej sypialni. Postaw na ciekawe wzory i kolory, które ożywią przestrzeń. Zimą, gdy brakuje nam słońca, taka metamorfoza i tekstylia w odcieniu soczystej żółci lub zieleni mogą poprawić humor i dać namiastkę lata.

Grzejniki

Na Twoich ścianach dumnie piętrzą się zwykłe, białe grzejniki, które nic nie mówią o charakterze wnętrza? Żaden problem, wystarczy je wymienić i nadać zupełnie nowy styl kaloryferom w swoim mieszkaniu.

Grzejnik afro new i jego designerski wygląd powinien przypaść Ci do gustu i co najważniejsze sprawi, że pomieszczenie, w którym się znajdzie, nabierze charakteru.

Grzejnik https://mat-dom.pl/grzejniki-dekoracyjne/instal-projekt/afro-new/ dobrany do stylu pomieszczenia potrafi naprawdę je odmienić i to niewielkim kosztem. Jeśli więc nie chcesz inwestować pieniędzy w remont, a chcesz odświeżyć swoje wnętrza, to grzejnik afro new jest doskonałym kandydatem.

Oświetlenie

Metamorfoza mieszkania w jeden dzień jest też możliwa przy pomocy światła. Wystarczy, że wymienisz stare żarówki na te dekoracyjne i zainwestujesz pieniądze w modną lampę stojącą, która znajdzie się w salonie. Takie szczegóły również są ważne dla wnętrza.

Co zrobić, żeby uszczelnić parapet pod oknem? Kilka słów na temat parapetów ciepłych

0
domy szeregowe

Okna w domu osadza się najczęściej z wykorzystaniem taśm, jakie uszczelniają styk okien z murem. Otwór w owym murze jest zazwyczaj od okna większy, aby ułatwić wstawienie okna. Największy luz znajduje się na dole okna – czyli tam, gdzie zamocowany zostanie parapet. Jak zatem sprawić, żeby w tym miejscu nie „uciekało” ciepło? Czy pomóc mogą… parapety ciepłe? Podpowiadamy!

Taśmy uszczelniające

Jak już wspomnieliśmy, można właśnie nimi uszczelnić okno. Taśmy mogą uszczelnić miejsce nad oknem, a także po boku. Jednak największa przestrzeń, jakiej należy się „pozbyć”, znajduje się… pod oknem. W tym miejscu luz jest czasem nawet… 5 centymetrowy! W trakcie mocowania okna, osadza się je na podkładkach – są one ustawione na murze, nieco niżej od ościeżnicy. Jeżeli chodzi o liczbę oraz grubość tych podkładek, należy je dobrać pod ustawienie okna – tak, by je dobrze wypoziomować.

Aby wypełnić pozostałe szczeliny, warto zastosować piankę poliuretanową. Jednak trzeba ją zastosować bardzo ostrożnie – jak zaaplikujesz bowiem zbyt wiele pianki, parapet może się… podnieść! W tym celu, warto skorzystać z kształtek podparapetowych, jakie są zrobione z termoizolacyjnego materiału.

Parapet a ocieplenie

Pod oknem zazwyczaj wstawiane są parapety – niezależnie od tego, czy będzie to dom bliźniak czy domy szeregowe bądź jednorodzinny. Z kolei z drugiej strony wstawiane są cieńsze parapety – najczęściej blaszane. Zewnętrzny parapet trzeba dosunąć do ramy okiennej. Nie ma tam docieplenia, ponieważ termoizolacja ściany budynku kończy się nieco niżej. Zatem, dolna część okna jest zimniejsza od innych jego fragmentów. Często dzieje się więc, że zimą owa część… przemarza. Wtedy pod oknem pojawia się wilgoć. Jeżeli nie wypełnisz owej szczeliny, zimną pod oknem będzie wiać, a w domu będzie… zimno!

Czym jest ciepły parapet?

Warto przemyśleć więc zamocowanie ciepłego parapetu – to element, jaki wykonywany jest z twardego styropianu EPS bądź polistyrenu ekstradowanego XPS. Materiał na kształtkę powinien być wytrzymały na ściskanie – nie może uginać się pod ciężarem okna. Jeżeli bowiem okno zacznie się uginać, może spowodować to utratę szczelności między murem a oknem bądź wypaczenie się okna.

Element podokienny może być albo jednostronny, albo dwustronny. Jeżeli zdecydujesz się na jednostronny element, możesz wybierać między zewnętrznym, a wewnętrznym. W ich dolnej części znajduje się listwa wzmacniająca, która będzie mogła równomiernie „przyjąć” naprężenie ciężaru okna.  Jeżeli jednak zdecydujesz się na dwustronny element, jego już nie będzie trzeba wzmacniać – obciążenie okna rozłoży się równomiernie. Jeżeli chodzi o główną część parapetu ciepłego (głowicę), znajdują się tam wyfrezowane zapięcia, jakie są dopasowane do poszczególnych systemów okien. Pod szczeliną znajduje się zaś listwa wzmacniająca – dokładnie tam, gdzie jest miejsce na taśmę rozprężną. Ma ona za zadanie wzmocnić i usztywnić konstrukcję. Właśnie tu można przykręcić również swój parapet.

W jaki sposób kupić ciepły parapet?

Swój parapet powinieneś dopasować w szczególności do materiału okna, a także do konkretnego systemu swoich okien. Inny parapet ciepły będzie bowiem przeznaczony do okien drewnianych, a zupełnie inny do okien plastikowych.

Ciepły parapet można zamówić pod konkretne okna – najczęściej producenci dokładnie informują o tym, do jakich systemów okiennych będzie pasował dany parapet. Podczas zamówienia warto uwzględnić:

– wysokość głowicy,
– rodzaj podokiennika (w środku i na zewnątrz) – podcięcie robi się bowiem inne pod parapety na zewnątrz (12 mm), a jeszcze inne pod parapety w środku (22 mm lub 32 mm).

Koszt takiego parapetu to zazwyczaj ok. 45 zł / sztukę (parapet jednostronny). Dwustronne parapety kosztują zaś między 55 a 80 zł / sztukę.

Jak zamocować parapet ciepły?

  1. Wyrównaj dolny fragment ościeża zaprawą i wypoziomuj go na odpowiedniej wysokości.
  2. Nie wstawiaj klocków montażowych pod kształtką – warto już wcześniej obliczyć potrzebne odległości, uwzględniając wysokość okna i profil progowy.
  3. Przyklej ciepły parapet za pomocą kleju (piany) do podłoża, a także do wyżłobień pod spodem parapetu.
  4. Włóż w szczelinę centralną taśmę rozprężną, jaka uszczelni połączenie okna z ciepłym parapetem.
  5. Nałóż klej montażowy po obu stronach i zamocuj na nim ramę okna bądź listwę progową okna, gdy takowa znajduje się w wybranym przez Ciebie modelu bądź typie okien, jakie sugeruje projekt domu jednorodzinnego.

Czy grzejnik łazienkowy może być częścią aranżacji?

0
Czy grzejnik łazienkowy może być częścią aranżacji

Grzejniki mają za zadanie, jak wskazuje sama ich nazwa, grzać. Jest to istotne zwłaszcza w łazience, gdzie zbyt niska temperatura doskwiera bardziej niż w innych pomieszczeniach. Jednak czy to musi być jego jedyna funkcja? Wanna czy umywalka również mają przede wszystkim być użyteczne, ale jednocześnie często zwracamy uwagę na to, aby były atrakcyjne wizualnie. Wobec tego czy grzejniki łazienkowe również mogą być częścią aranżacji?

Różnorodność wśród grzejników łazienkowych

Wiele osób pamięta zapewne jeszcze czasy, kiedy do wyboru było zaledwie kilka rodzajów grzejników na krzyż (lub jeden, czyli tradycyjne grzejniki żeliwne). Obecnie jednak żyjemy w zupełnie innych czasach, a na rynku jest znacznie większa różnorodność.

Oznacza to, że do dyspozycji mamy nie tylko wiele rodzajów grzejników, które do tego występują w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Znaleźć można zarówno grzejniki stojące, jak i podwieszane na ścianie. Krótko mówiąc – jest w czym wybierać.

Klasyczne białe grzejniki żeberkowe faktycznie mogą nie komponować się najlepiej z wybraną przez nas aranżacją (czy to kolorystycznie, czy stylowo). Jednak przecież nie musimy kupować właśnie ich, a możemy zdecydować się na coś bardziej ekstrawaganckiego.

Grzejnik jako ozdoba

Niektóre dostępne grzejniki łazienkowe https://mat-dom.pl/ nie wyglądają już nawet jak grzejniki, a na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że są jakąś futurystyczną ozdobą ścienną. W łazience zazwyczaj decydujemy się na żeberkową budowę grzejnika, ponieważ pozwala to przewieszać przez niego ręczniki i ubrania. Jednak wcale nie oznacza to, że jesteśmy skazani na jeden konkretny model – wśród samych grzejników żeberkowych jest już wielka różnorodność.

Te najciekawsze, najbardziej oryginalne i nietypowe grzejniki w większości przypadków (chociaż nie zawsze) będą równocześnie tymi najdroższymi. Jednak nawet wśród grzejników ze średniej bądź niskiej półki cenowej można znaleźć wysokiej jakości grzejniki, które dobrze i interesująco wyglądają.

Wobec tego nie sposób nie potwierdzić, że grzejnik łazienkowy rzeczywiście może być częścią aranżacji pomieszczenia.

Nie można zapominać o mocy grzejnika

Chociaż walory estetyczne grzejnika są niewątpliwie bardzo istotne, w pierwszej kolejności powinniśmy zawsze upewnić się, że jego moc jest zgodna z naszymi potrzebami. Odpowiednią moc grzejnika wybiera się na podstawie kubatury łazienki, aczkolwiek jeśli izolacja w tym pomieszczeniu nie stoi na wysokim poziomie, możemy pomyśleć o grzejniku nieco mocniejszym niż sugerowałaby nasza kubatura.

Zbyt słaby grzejnik, jak można się domyślić, nie będzie w stanie ogrzać dostatecznie całego pomieszczenia. Z kolei zbyt mocny grzejnik może być po prostu stratą pieniędzy.

Odnawialne źródła energii – które warto wykorzystać?

0
Odnawialne źródła energii

Tradycyjne źródła energii powoli zaczynają przechodzić do historii. Zarówno rządy państw, firmy oraz osoby prywatne wyrażają coraz większe zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii. Tak naprawdę korzysta się z nich już od dłuższego czasu, ale jeszcze do niedawna było to zbyt drogie, aby mógł sobie na to pozwolić przeciętny Polak. Obecnie energia odnawialna jest, a przynajmniej jej część, znacznie łatwiej i taniej dostępna. Wobec tego które odnawialne źródło energii warto wykorzystać?

Promienie słoneczne – źródło, do którego ma dostęp każdy

Promienie słoneczne są najtańszym i najłatwiejszym do wykorzystania odnawialnym źródłem energii, dlatego też to właśnie z nich korzysta się najczęściej. W końcu każdy ma dostęp do słońca, gdziekolwiek w Polsce by się nie znajdował. Chociaż są oczywiście od tej reguły wyjątki – zdarzają się miejsca tak zacienione, że wiele byśmy w nich nie wskórali.

Spotkać się można z dwoma metodami wykorzystywania energii słonecznej: fotowoltaiką i panelami solarnymi. Kiedyś to drugie rozwiązanie cieszyło się największą popularnością, ale obecnie częściej spotykana jest fotowoltaika dla domu https://suncrew.pl/dla-domu/. Dlaczego?

Fotowoltaika z energii słonecznej wytwarza energię elektryczną, którą możemy wykorzystać w dokładnie taki sam sposób, jak prąd zakupiony od firmy energetycznej. Chociażby do oświetlenia domu czy zasilenia urządzeń elektronicznych. Z kolei panele solarne wykorzystuje się jedynie do podgrzewania wody.

Powstawać może obawa, że fotowoltaika dla domu https://suncrew.pl/ nie będzie w stanie zaspokoić potrzeb energetycznych przeciętnej polskiej rodziny. W końcu nasz kraj nie należy do tych najbardziej słonecznych.

Jednak okazuje się, że nie ma powodu do zmartwień. W miesiące słoneczne powinniśmy być w stanie bez żadnego problemu problemu nie tylko wyprodukować wystarczającą dla siebie ilość prądu, ale także znaczącą nadwyżkę. Zostanie ona dla nas przechowana przez firmę energetyczną,  a następnie jej dużą część będziemy w stanie wykorzystać w miesiące mniej słoneczne.

Woda i wiatr – wydajne, ale kosztowne źródła energii

Przydomowe elektrownie wiatrowe czy wodne faktycznie istnieją, ale w niewielkiej ilości. Takie inwestycje są po prostu zbyt kosztowne, aby większość osób mogła sobie na nie pozwolić. Dlatego też są domeną głównie firm i rządów państw, które budują wielkie elektrownie wodne czy farmy wiatrowe.

Są to bardzo wydajne źródła energii, tego nie da się zaprzeczyć, ale najpierw trzeba dużo w nie zainwestować. W większości przypadków potrzeby energetyczne danej rodziny będą zbyt małe, aby taka decyzja była w jakikolwiek sposób opłacalna.

Jak widać, chociaż odnawialnych źródeł energii jest kilka, to najbardziej korzystnym wyjściem będzie energia słoneczna, a konkretnie fotowoltaika.

Ekspresowe lunchowe sałatki – sprawdź, jak je zrobić!

0
Ekspresowe lunchowe sałatki

Zdarza się, że nie mamy czasu przygotowywać skomplikowanych dań na lunch lub obiad. Dlatego doskonałym rozwiązaniem są ekspresowe sałatki, które można przyrządzić w mniej niż pół godziny. Oto najlepsze przepisy na sałatki lunchowe, które można zabrać ze sobą z domu.

ZOBACZ TEŻ